Як відрегулювати металопластикові двері

В певний момент кожен господар стикається з проблемою: як відрегулювати металопластикові двері самостійно і правильно. Далі ми детально розглянемо це питання, звернемо увагу на основні моменти та визначимо, коли необхідно проводити регулювання пластикової конструкції.

Далеко не завжди до моменту необхідності в регулюванні проходить багато часу. В деяких випадках дану процедуру необхідно виконати одразу після встановлення дверей. Регулювання легко виконується навіть власноруч.

 Для цього вам знадобляться такі інструменти:

  • набір шестигранників різного розміру;
  • хрестоподібні викрутки;
  • плоска викрутка;
  • комплект пластикових прокладок.

Ремонт металопластикових конструкцій виконується нескладно, але потребує наявності деяких знань та виконання важливих правил. Якщо раніше ви не займалися подібним, вперше буде дещо складно, але слідуючи простим рекомендаціям та інструкції, ви зможете зробити все правильно. Слід відштовхуватися не тільки від наведеної нижче інструкції, але і від рекомендацій виробника, знайти які можна в супутніх до конструкції документах або на офіційному сайті.

В деяких випадках деталі можуть бути зношені дуже сильно, тому регулювання є недоцільним. В такій ситуації правильніше буде встановити нові двері. Придбати сучасні якісні дверні конструкції можна у чернівецької компанії «Експріелтсервіс». Це провідний український виробник металопластикових вікон і дверей, який пропонує надійну та якісну продукцію за доступними цінами.

Причини дефектів і тонкощі регулювання

 vhodnye-dveri29 

Після встановлення металопластикової конструкції виконується її регулювання та перевіряється якість. Двері кріпляться на спеціальні петлі. Для регулювання застосовуються гвинти, розміщені безпосередньо в петлях.

Перш за все необхідно демонтувати декоративні накладки, під якими знаходяться петлі, щоб отримати до них повний доступ. Зазвичай в конструкції передбачено три петлі. Повністю відкрийте двері, щоб дістатися до фіксуючого гвинта. Його необхідно відкрутити за допомогою шестигранника.

Після закриття зніміть декоративні кришки, під якими знаходяться гвинти для регулювання. Горизонтальний (довгий) гвинт відповідає за регулювання по горизонталі.

Якщо треба зсунити полотно вліво або вправо, необхідно підкрутити усі наявні петлі. Для коригування протилежної сторони полотна підтягуєте одразу дві петлі.

Для правильного налаштування дверної конструкції треба зрозуміти, яке саме регулювання необхідно виконати. Ви повинні визначити, що призвело до виникнення дефекту.

В більшості випадків проблема полягає в провисанні дверей під дією власної ваги. Полотно також може нещільно прилягати до коробки, що зазвичай пояснюється недостатністю сили притискання або ослабленням петель.

vhodnye-dveri29

Якщо двері відкриваються та/або закриваються з помітним зусиллям, це свідчить про неправильну роботу ручки, тому необхідно терміново провести ремонт. При виникненні протягів через двері також слід негайно проводити регулювання.

Послідовність дій з регулювання металопластикових дверей 

vhodnye-dveri29 

Конструкція може бути оснащена кріпленнями і фурнітурою різних конфігурацій, але принцип регулювання завжди однаковий. Первинне налаштування системи виконується монтажниками одразу після встановлення.

Через деякий час виникає необхідність у повторному регулюванні. Оцінювати необхідність такого обслуговування необхідно, виходячи з правильності роботи системи, наприклад, перевіривши щільність притискання. Щоб підняти двері по вертикалі, конструкцію слід регулювати за допомого гвинта, розташованого в петлі нижнього торця. Для цього вам знадобиться підходящий шестигранник.

Регулювання положення необхідної замкової планки виконується шестигранником або плоскою викруткою. Вставте інструмент у відповідні пластини і приведіть рухому деталь у необхідну (правильну) позицію.

Зазвичай коригування здійснюється за допомогою прокручування гвинтів у необхідному напрямку. У зв’язку з тим, що різні конструкції можуть відрізнятися за своєю конфігурацією, рекомендується ознайомитися з інструкцією по налаштуванню конкретної моделі дверей. Як правило, знайти таку інструкцію можна на офіційному сайті виробника.

Регулювання металопластикових балконних систем

Балконні дверні конструкції можна відрегулювати як власноруч, так і скориставшись послугами професійних майстрів. Звичайно краще скористатися другим способом, оскільки профільні спеціалісти мають відповідний досвід та спеціальний інструмент. Але при необхідності це можна зробити і своїми руками.

Але, слід пам’ятати про термін гарантійного обслуговування. Якщо він ще не вийшов, краще зверніться до компанії, яка здійснювала встановлення дверей. Такий варіант є оптимальним і гарантує досягнення бажаного результату. Зазвичай гарантійне обслуговування виконується безкоштовно. Якщо ж термін гарантії вже вийшов, можна виконати регулювання власноруч.

Для цього слідуйте наступним рекомендаціям:

  • Перш за все перевірте стан стулок та ущільнювача. Якщо останній дуже втиснутий, скоріш за все стулка змістилася з правильного положення. Проблема може полягати в неправильному функціонуванні ручки, що також виникає внаслідок зміщення стулки. Часто дефект усувається регулюванням сили притискання.
  • В більшості випадків регулювання здійснюється двома способами: корегування планки на профілі або цапфи на фурнітурі. Якщо стулка притискається слабо, слід збільшити силу притиску.
  • Для цього шестигранником необхідно на півоберту прокрутити відповідний регулюючий гвинт. У свою чергу цапфа корегується пасатижами.
  • Принцип дії досить простий: якщо цапфа розташована паралельно до профілю, сила притискання буде мінімальною, а в перпендикулярному положенні – максимальною.

Періодичне регулювання фурнітури значно продовжує термін служби конструкції. Також час від часу всі рухомі елементи слід чистити та змазувати. Якщо ж система уже вийшла з ладу, буде доцільніше її замінити. Чернівецька компанія «Експріелтсервіс» пропонує багатий асортимент якісних сучасних металопластикових вікон та дверей. Вся продукція підприємства відрізняється довговічністю та високою надійністю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *