Як вибрати кондиціонер: види кондиціонерів

Кондиціонер – це спеціальний пристрій, за допомогою якого можна створити найбільш сприятливі для конкретних потреб мікрокліматичні умови в приміщенні. Сьогодні пропонується дуже широке різноманіття кондиціонерів різних видів та виробників. Вибрати досить складно. Хоча насправді є всього декілька найбільш популярних брендів, які відрізняються досить високою якістю: «Daikin», «Panasonic», «Mitsubishi Heavy». Нижче ми розберемо особливості продукції кожного бренда більш детально. Є і інші виробники, але в більшості випадків вони випускають фактично копії відомих марок. Хоча менш відомі виробники пропонують непогані для домашнього використання варіанти за доступнішими цінами, тому при виборі їх теж це варто мати на увазі.

kond3

Наша компанія «Експріелтсервіс» пропонує різноманітні види систем кондиціонування і надає послуги по їх професійному встановленню і налаштуванню. Ми пропонуємо широкий вибір якісних кондиціонерів, тому ви маєте гарну можливість підібрати оптимальний варіант під свої конкретні потреби.

Як вибрати кондиціонер для дому?

Якщо дещо розібратися в темі, тоді стає зрозуміло, що насправді, навіть при великому різноманітті пропозицій, вибрати хороший кондиціонер не так і важко. Для початку розберемося з основними різновидами сучасних кліматичних систем для дому.

Види кондиціонерів

Хоч різновидів систем кондиціонування і досить багато, для встановлення в квартирах і приватних будинках підходять лише три з них:

  • підлогові;
  • віконні;
  • спліт-системи.

Останні діляться на найпростіші та, так звані, «мульти». Поговоримо більш детально про кожен з цих видів.

Підлоговий кондиціонер

Пристрій даного типу представляє собою розміщену в одному корпусі охолоджувальну систему, для підключення якої досить просто вивести на вулицю шланг, через який буде виводитися гаряче повітря.

Дане рішення має немало недоліків:

  • шумність роботи;
  • труднощі з відведенням конденсату;
  • незначна ефективність при досить великих затратах електроенергії.

Основна ж перевага таких систем – легкість встановлення і мобільність. Підключити його досить просто, так само як і демонтувати, тому при необхідності можна, наприклад, без проблем перевезти на дачу. Вирішувати, купувати таку систему чи ні, слід, виходячи з власних фінансових можливостей, але в плані економічності вона є далеко не кращою.

Віконний кондиціонер

Один з найдоступніших варіантів. Зазвичай вартість даної системи становить не більше $300. Встановити такий кондиціонер теж достатньо просто, варто лише зробити підходящий отвір у вікні. Системи даного типу мають вже менше недоліків, головний з яких полягає у тому, що взимку такий кондиціонер стає основним місцем, через яке холод проникає в приміщення. Якщо говорити про шумність роботи, треба врахувати, що він також не є найкращим варіантом. Але це досить популярні системи, перш за все за рахунок доступної вартості.

Спліт-системи

kond4 

Конструкція такого кондиціонеру передбачає вже 2 блоки, з’єднаних мідними трубами й електропроводкою. Зовнішній блок включає радіатор (теплообмінник) і компресор за вентилятором. У конструкції внутрішнього блоку також присутній радіатор і вентилятор. Ці блоки з’єднуються свого роду «трасою», по якій циркулює холодоагент. Форма і особливості зовнішніх блоків майже не відрізняються у всіх виробників. При цьому внутрішні можуть дуже сильно відрізнятися параметрами і функціоналом.

На даний час спліт-системи являються найоптимальнішим вибором для дому, оскільки надають можливість одразу закрити питання регуляції мікроклімату. Окрім охолодження повітря, такі системи можуть виконувати ще й інші функції:  очистка, озонування, нагрів, іонізація, зволоження. Звичайні кондиціонери помітно висушують повітря, що не дуже добре для здоров’я. При цьому спліт-системи відрізняються і досить доступними цінами. Наша компанія «Експріелтсервіс» пропонує досить значний асортимент сучасних якісних спліт-систем, тому є можливість підібрати оптимальний варіант в плані співвідношення вартості та функціональності. При цьому такі кондиціонери мають небагато недоліків, головний з яких – високі вимоги до якості і правильності встановлення. Довговічність і надійність роботи системи прямо залежить від того, наскільки правильно вона буде змонтована. При цьому часто зустрічаються не самі дешеві пропозиції по встановленню, якість яких далеко не найкраща. Співробітники компанії «Експріелтсервіс» мають великий досвід у проектуванні та встановленні систем кондиціонування, що гарантує високу якість монтажних робіт.

Як різновид даних кондиціонерів, варто виділити мультиспліт-системи. Вони дозволяють підключати 2 и більше внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Звичайно вони відрізняються більш високою вартістю, але при цьому вважаються і більш надійними.

Інверторні кондиціонери

Кондиціонери інверторного типу також досить часто купують для дому. Ці моделі відрізняються дорожчою вартістю у порівнянні з попередніми. Чи дають вони якісь значні переваги?

Кондиціонер класичного типу, оснащений стандартною системою живлення, функціоную фактично безперервно, забезпечуючи необхідний рівень температури. Він може вимикатися або вмикатися, залежно від показань температурного датчика. Тобто звичайний кондиціонер підтримує лише 2 робочих стани: ввімкнений або вимкнений. При цьому в момент запуску він у будь-якому випадку буде працювати на найвищій потужності, що далеко не завжди є необхідним.

Живлення на базі інвертору (який трансформує змінний струм у постійний) дає можливість реалізувати плавне регулювання потужності. Завдяки цьому система теж може працювати безперервно, але споживати при цьому набагато менше електроенергії. В момент запуску такий кондиціонер не буде різко наповнювати приміщення найхолоднішим повітрям, охолоджуючи його поступово. Більш того, в процесі роботи такі системи виділяють набагато менше шуму. Наприклад «Panasonic» пропонує декілька майже взагалі безшумних і при цьому дуже ефективних моделей.

Шумність – це досить важливий параметр. Найбільший шум виділяє зовнішній блок, що деколи може призводити до виникнення суперечок з сусідами. Тому, вибираючи кондиціонер, цей параметр треба обов’язково враховувати. В цьому плані найкраще себе показують більш дорожчі моделі, що досить є логічним.  Неважливо, якого конкретно бренду буде система, дешеві моделі кожного виробника завжди відрізняються гіршою і гучнішою роботою. Шумність конкретної моделі виробники завжди зазначають в технічній документації та, як правило, на упаковці. Найкращі моделі в процесі функціонування виділяють шум на рівні 26-28 дБ. Це невеликий показник, аналогічний легкому шелесту листя. Знаходячись в квартирі, ви взагалі не будете чути шуму такого кондиціонеру. Шумність зовнішнього блоку знаходиться в рамках 40-50 дБ. Цей рівень можна порівняти с досить гучною бесідою двох людей. Надійні та максимально безшумні кондиціонери пропонує наша компанія «Експріелтсервіс».

Свіжість повітря

Вважається, що кондиціонер здатний наповнювати приміщення свіжим повітрям. Дійсно, такий функціонал підтримується сучасними системами, однак на практиці це працює дещо інакше. По суті, кондиціонер просто оснащується додатковим шлангом, що забирає ззовні свіже повітря. Однак, враховуючи незначний діаметр даного шлангу, ефективного обміну повітря все одно не вдається досягти. Тому, якщо даний фактор грає для вас ключову роль, краще встановити металопластикові вікна для провітрювання і налагодити повноцінну припливну вентиляційну систему. Звичайно, це буде вже більш дороге рішення, але й значно ефективніше. Ключовий момент: варто платити тільки за той функціонал кондиціонера, який вам дійсно необхідний. Система без додаткового шлангу охолоджує лише наявне у приміщенні повітря. За «підкачку» свіжого відповідають вікна, вентиляція і будь-які щілини. Деякі, найбільш дорогі, системи — «Daikin» зараз оснащуються, вже можна сказати, повноцінним функціоналом обміну повітрям. Однак, їх вартість може досягати $3000, що може не відповідати вашим фінансовим можливостям.

Додатковий функціонал

Сучасні системи кондиціонування можуть мати досить багато різноманітних функцій. Вони завжди детально розписані в інструкції до кожної моделі. Однак, багато користувачів їх не вивчає, користуючись лише основними функціями. А інструкцію варто було б почитати, вона може нести багато важливих даних щодо придбаної вами моделі. Тому варто розглянути і додаткові функціональні можливості, які може мати кондиціонер.

Після вбору пристрою, у відповідності із гучністю роботи і схемою живлення, варто подивитися на інші корисні функції. Перш за все слід віддавати перевагу тим моделям, які мають хоч мінімальний комплект повітряних фільтрів. Необхідно розуміти, що їх найперша задача – захист внутрішнього блоку, і, тільки після цього, можливість забезпечення приміщення більш чистім повітрям. Якщо система вміє очищувати та іонізувати повітря – це тільки плюси, дані функції є досить корисними і позитивно впливають на мікроклімат приміщення. Корисним буде і функціонал середнього осушення, завдяки якому повітря не буде занадто пересушуватися. Нормальна вологість – дуже важливий для здоров’я фактор. Якщо ви не бажаєте постійно вручну регулювати роботу системи кондиціонування, вибирайте моделі, що підтримую функцію таймеру, а краще календарю. Останній дозволяє налаштувати пристрій на необхідні режими роботи в різні дні, фактично автоматизувавши керування. Поцікавтеся про те, у скількох положеннях може знаходитися вертикальна шторка, що відповідає за направлення повітряного потоку всередині приміщення. Дуже добре, якщо система дозволяє регулювати горизонтальний потік повітря за допомогою пульта дистанційного керування.

Є моделі, в конструкції яких присутній спеціальний ІЧ датчик, слідкуючий за тим, чи знаходиться людина в приміщенні (для автоматичного регулювання потужності та температурного режиму. Більшість моделей підтримує можливість очищення повітря. Але, як правило вона реалізована за рахунок простих фільтрів грубої очистки, хоча при цьому дає непоганий ефект. Купуючи таку систему, майте на увазі, що періодично ці фільтри необхідно буде промивати. Дуже корисна функція – робота в повністю автоматичному режимі. Від користувача при цьому потребується лише задання бажаної температури, всі інші характеристики автоматично підбираються системою.

Важлива і досить необхідна функція – обігрів. Особливо вона корисна з настанням холодів, коли ще не працює централізоване опалення. Така можливість реалізована в багатьох якісних системах кондиціонування. Споживаючи небагато електроенергії, кондиціонер зможе забезпечити комфорті умови, якщо опалення ще не працює, а температура ззовні вже доволі низька. Кімната, площею в 20 квадратів, прогрівається досить швидко, при чому при невисоких затратах. Кондиціонеру на це необхідно менше 1 кВт, при тому, що традиційні опалювальні пристрої, як правило, потребують 2 кВт і більше.

Вибір кондиціонера за критерієм потужності

Підбираючи систему кондиціонування, слід відштовхуватися від необхідної вам потужності. Дешевий, але менш потужний кондиціонер, буде постійно функціонувати в режимі максимальної потужності, що не є добре для споживання електроенергії і довговічності системи. Великий запас потужності також не має сенсу, оскільки ви за нього переплачуєте, і пристрій буде частіше вмикати/вимикати компресор, що також негативно позначиться на довговічності. Є декілька методів визначення необхідної потужності, ми розберемо найпростіший. Порахуйте площу приміщення і заміряйте висоту стелі. Після цього складіть список електричних приладів, які функціонують в даній кімнаті на постійній чи тимчасовій основі. Також важливо знати скільки людей проживає у цьому приміщенні. Домашніх тварин враховувати не обов’язково.

Для більшості сімей ситуація буде виглядати приблизно таким чином: 2 людини, ЖК телевізор, ПК чи ноутбук. Зазвичай людина виділяє близько 100 Вт тепла, а сукупно на телевізор і комп’ютер прийдетеся десь 400 Вт. Проаналізуйте те, наскільки багато прямих сонячних променів проникає до кімнати. Далі додайте всю теплову потужність, яка виділяється в даному приміщенні і запишіть отриману цифру. Тепер рахуємо, згідно формули: 1 кВт на 10 квадратів. Таким чином, для приміщення з площею 20 квадратів нам знадобиться система, потужність якої складає — 2 кВт (2000 Вт). Додаємо до цієї цифри отриманий раніше показник, і в результаті маємо — 2,6 кВт (2600 Вт). Це не самий точний розрахунок, так як ми не беремо точне тепло від сонячного світла, розміри і характеристики пропускання світла вікон, але це дає можливість підібрати нам відповідний кондиціонер.

При необхідності спеціалісти нашої компанії «Експріелтсервіс» допоможуть вам підібрати кондиціонер необхідної потужності, який ідеально підійде для вашого приміщення.

kond5

Не лякайтеся в тому випадку, якщо деякі спеціалісти по встановленню кліматичних пристроїв будуть питати, яка модель системи вам необхідна. Вони можуть запитати у вас досить незрозумілі терміни: «сімка», «дев’ятка», «двєнашка» і тому подібні. Так позначаються різні моделі систем, залежно від їх потужності. Так, «сімки» розраховані на приміщення, площа яких не перевищує 18 квадратів. В свою чергу «двєнашка» без проблем впорається з площею в 30 квадратів. Найбільшою популярністю користуються «дев’ятки», оскільки відрізняються середніми параметрами потужності, які підходять більшості користувачів. Однак, треба розуміти, що не всі компанії, що спеціалізуються на випуску систем кондиціонування, користуються таким способом позначення потужності. Так, «Mitsubishi Heavy» в жодній своїй моделі не застосовує подібний підхід. У той же час «Panasonic»  активно користується позначеннями 7, 9 і 12.

Який рівень енергоспоживання кондиціонера?

В рамках даного матеріалу ми розглядаємо особливості саме спліт-систем, так як мобільні варіанти в стандартному режимі щогодинно споживають від 1,5 до 2 кВт. При цьому спліт-система зі звичайною системою живлення споживає 0,7-1,2 кВт. А рівень споживання «дев’ятки», що живиться від інвертора, складе приблизно 700 Вт при найбільшій потужності, а коли необхідні температури будуть досягнуті, показник впаде, приблизно до 250 Вт. Ці дані підтверджуються тестуваннями двох моделей виробництва «Samsung» и «Panasonic» з живлення інверторного типу. Тобто можна зробити висновок, що інверторний кондиціонер значно економічніший  у порівнянні зі звичайним. Більш того, європейські маркетологи підготували спеціальну шкалу споживання електроенергії різноманітними приладами. Вона дає можливість оцінити, наскільки економічний той чи інший пристрій. Всі прилади можна поділити на 7 категорій, залежно від їх енергетичної ефективності (від «A» до «G»). Пристрої, що відносяться до категорії «A», являються найбільш ефективними в плані споживання електроенергії. Кондиціонери з інверторним типом живлення відносяться саме до цього класу. Шкалою передбачена експлуатація приладу в економічному режимі на протязі одного року. Як правило, упаковка системи кондиціонування має таку таблицю. Також вона може бути наклеєна на сам прилад.

Купуючи кондиціонер, обов’язково уточніть умови гарантійного обслуговування. Як правило, там вказано, що виробник не несе відповідальності, якщо встановлення кондиціонеру виконала особа, у якої для того не було відповідного допуску. Відповідно, краще, щоб одна компанія була і продавцем кондиціонеру, і займалася його монтажем, а також обслуговуванням і ремонтом в рамках гарантійного терміну. Саме такою є компанія «Експріелтсервіс». Ми здійснюємо продаж, встановлення та гарантійне обслуговування сучасних систем кондиціонування. Якщо ж ви наважилися скористатися допомогою «знайомих ваших знайомих», слід хоча б підготуватися і ознайомитися з ключовими рекомендаціями стосовно монтажу.

Встановлення, згідно стандартних правил, має на увазі прокладення траси, довжина якої складає не більше 5 метрів.

Конструкція цієї траси передбачає: 2 мідні труби (їх діаметр передбачається технічними документами до вибраної системи), 2 чи більше електропроводи необхідного перерізу (дані є в паспорті до пристрою) і трубу дренажу, яка йде від внутрішнього блоку. Майте на увазі, що мідні труби повинні знаходитись у правильній теплоізоляції. Все повинно бути змонтовано акуратно і надійно, без всіляких висячих деталей. Всі дії необхідно виконувати, згідно інструкції з встановлення, якою комплектується кожний кондиціонер. Не слід нехтувати даними і рекомендаціями, які вказав виробник.  Якщо ви будете проводити ремонт, можете одразу сховати трасу в стіні, зробивши відповідні канали. В естетичному плані так буде значно краще, хоча монтаж вийде більш складним і дорогим. Пам’ятайте, що зовнішній блок потребує періодичного обслуговування, тому розміщайте його таким чином, щоб, в разі необхідності, можна було отримати комфортний доступ. Так, час від часу треба буде дозаправляти блок, проводити чистку радіатора. Слід мати на увазі, що в сучасних моделях приладів кондиціонування застосовується спеціальний фреон R-410A, який є повністю безпечним для озону. Тому краще не купувати системи, для роботи яких необхідний застарілий небезпечний фреон R22. Найближчого часу від нього планують повністю відмовитися.

Чи шкідливий кондиціонер?

Насправді майже будь-яка сучасна техніка несе деяку загрозу для людей, якщо нею неправильно користуватися, це стосується і кондиціонерів. Найнебезпечнішим є повітряний потік, направлений прямо на людину. Він може легко викликати застуду, особливо в літній час. Тому в спеку краще не охолоджуватися прямо під кондиціонером. Інверторні моделі не такі «продувні», однак, ризикувати здоров’ям все ж не варто. Тут існує і одна невеличка хитрість. Якщо ви дуже хочете розмістити кондиціонер у спальні, але вільного простору для цього недостатньо, можна без ризику розмістити внутрішній блок поряд з узголів’ям ліжка. Також варто уточнити особливості направлення потоків повітря в конкретній моделі (якісні кондиціонери не дують прямо вниз, завдяки чому ви захистите себе від прямого потоку повітря). Можливо, ви будете відчувати підвищену прохолоду в ногах, не більше. Встановлюючи систему біля вікна, бажано направляти потік в його сторону. Таким чином, ви знову захистите себе від надмірно прохолодного повітря і зменшите нагрів кімнати від сонячного проміння.

Обслуговування системи кондиціонування

Є моделі кондиціонерів, оснащені повітряними фільтрами. В разі наявності лише одного такого фільтра, швидше за все він буде багаторазовим. Відповідно, час від часу, вам буде потрібно його промивати чи продувати. Зазвичай це можна зробити звичайною водою. Як правило, всі особливості обслуговування приладу передбачені інструкцією до нього. В середньому через 2 роки експлуатації потрібно проводити дозаправку системи. З часом фреон поступово витікає. Вашому здоров’ю це абсолютно не загрожує. А от при його недостачі в кондиціонері, компресор зовнішнього блоку може вийти з ладу. Цей компонент системи вважається найкоштовнішим. Фреон використовується, в тому числі, і для охолодження компресора. Також в системі передбачена циркуляція спеціального масла, призначеного для змазування комплектуючих і їх захисту від передчасного зносу.

Виявити витікання фреону можна, враховуючи такі ознаки:

  • повітря погано охолоджується або ефекту від кондиціонера взагалі нема;
  • нестабільність роботи і поява незвичного шуму в зовнішньому блоці;
  • помилка і неможливість запуску пристрою (основні помилки детально розписані в інструкції).

Для заправки кондиціонеру необхідне спеціальне обладнання, тому зробити це самостійно не вийде. Бажано довіритися професіоналам, оскільки наслідки неправильного монтажу і заправки можуть привести до таких поломок, ремонт яких буде коштувати навіть стільки, скільки сам кондиціонер, а може і більше. Наша компанія «Експріелтсервіс» здійснює професіональне обслуговування кондиціонерів, встановлених клієнтам.

Рекомендації з вибору кондиціонера

Влітку і взимку вартість кондиціонерів може значно відрізнятися. Багато продавців спеціально завищують ціни в періоди найбільшого попиту. Різниця в цінах на якісні моделі може досягати $200, а іноді навіть і $500. Такі продавці посилаються на виробників. І, якщо можна зрозуміти підвищення цін з боку лідера в сфері «Panasonic», тоді, чому дорожчають «Gree», не зовсім ясно. Все ж найвигідніше купувати системи кондиціонування в лютому-березні, коли ціни на них являються найбільш доступними. Деякі продавці в цей період можуть навіть штучно затримувати продаж, щоб дочекатися подорожчання. Тому краще користуватися послугами перевірених компаній, які не йдуть на крайні хитрощі задля більшого заробітку. Так, наша компанія «Експріелтсервіс» пропонує одні з найбільш вигідних цін на придбання та встановлення систем кондиціонування в Чернівцях та Чернівецькій області. При цьому ми гарантуємо високу якість пропонованої продукції та виконуваних робіт.

Що стосується конкретних брендів, то серед лідерів знаходяться «Daikin», «Panasonic», «Mitsubishi», «Fujitsu» и «Toshiba». Вартість пристроїв даних виробників не можна назвати найнижчою. Але такі компанії, як «Panasonic» та «Daikin», ніколи і не підуть в найнижчу цінову категорію, оскільки випускають кращі кондиціонери в плані якості та функціональності. В той же час існують і більш дешеві: «Ballu», «Gree» чи «Midea». Системи цих виробників відрізняються не настільки високою планкою якості, але теж можуть успішно використовуватися в домашніх умовах.

 

kond6

Але різниця між найкращими брендами і дешевими дуже велика. Тому перш за все треба виходити з ваших фінансових можливостей і конкретних потреб. Найдорожчі кондиціонери — від «Daikin», при цьому «Panasonic» пропонує не менш якісні пристрої, але дещо дешевші. В цілому радимо купувати кондиціонери від будь-якого виробника зі списку лідерів, вони будуть гарантовано якісні. В асортименті компанії «Екпріелтсервіс» також представлені тільки найбільш якісні та найкращі, відносно функціональності, моделі від перевірених виробників. При цьому стараємося запропонувати і найбільш сприятливі для українського споживача ціни. Ми пропонуємо як більш бюджетні моделі, так і дорожчі з багатим набором функцій, що дає можливість підібрати ідеальну систему кондиціонування, яка буде відповідати вашим потребам та фінансовим можливостям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *