Як прикріпити рулонні жалюзі

Рулонні жалюзі сьогодні користуються дуже великою популярністю. При простоті конструкції вони здатні ефективно затемнювати кімнату та естетично декорувати вікна. В більшості випадків вони встановлюються безпосередньо на віконні стулки, завдяки чому добре затемнюють приміщення та придають естетичності вікну. Придбати якісні рулонні штори в різноманітних відтінках із матеріалу різної щільності можна в української компанії «Експріелтсервіс». Це чернівецький виробник якісних металопластикових вікон та дверей, а також різноманітних атрибутів до них, у тому числі рулонних жалюзі. Виробник пропонує надійну продукцію високої якості за доступними цінами.

vhodnye-dveri34

Далі ми розглянемо як прикріпити жалюзі рулонного типу власноруч. Це зробити досить просто, якщо слідувати наведеним у даній статті рекомендаціям. Найбільш популярними є рулонні жалюзі, що встановлюються безпосередньо у віконну стулку. Це пояснюється простотою їх монтажу і використання. Крім того, такі штори займають мінімум корисного місця та повністю закривають вікно без щілин. Рулонні жалюзі можуть бути виконані в різних конфігураціях, тому спосіб їх кріплення також відрізняється. 

Встановлення рулонних жалюзі без короба

Це найпростіший варіант. Вал з самим матеріалом жалюзі не закріплений в коробі, а відкритий. Такі штори відрізняються компактністю, тому дуже розповсюджені. Найнадійніший спосіб монтажу рулонних жалюзі даного типу – за допомогою саморізів. Але так слід робити тільки, якщо надалі ви не плануєте знімати штори, оскільки залишаться неприємні отвори.

Встановлення виконується в декілька етапів:

 1. Зібрану конструкцію жалюзі прикладіть зверху до стулки вікна та вирівняйте, контролюючи положення по ширині.
 2. Зробіть помітки на віконному профілі у місцях майбутнього розташування кріпильних куточків.
 3. Зніміть кріпильні куточки з валу та прикладіть їх до профілю. Вирівняйте по зробленим на попередньому етапі відміткам. За допомогою шуруповерта зробіть необхідні отвори.
 4. Зберіть механізм жалюзі. Пластикові капсули необхідно вставити в кріпильний куточок, а зверху притиснути бічною пластиною.
 5. Вставте ланцюжок в механізм відкривання/закривання. Він повинен звисати на 10-15 см. Відрізнити верхню складову механізму дуже просто, вона ширша.
 6. Вмонтуйте систему керування жалюзі в капсулу. Проконтролюйте, щоб пружина механізму чітко зійшлася з внутрішнім пазом.
 7. Надіньте бокову кришку з прорізом під ланцюжок, попередньо протягнувши його через отвір.
 8. Прикрутіть зібраний куточок. Перевірте довжину ланцюжка, якщо вона занадто велика, просто обріжте до бажаного розміру.
 9. Зніміть з штори фіксуючу стрічку, за рахунок якої тримається полотно. Вмонтуйте штору в зафіксований куточок.
 10. Проконтролюйте рівність розкриття полотна, притримуючи його інший край. Якщо все правильно, переходьте до виконання отвору під другий куточок, попередньо знявши штору. Виконайте аналогічні дії с другим куточком.
 11. Протягніть вільні краї волосіні через відповідні прорізи в нижній планці та зафіксуйте її за допомогою комплектних фіксаторів. Натягніть рівно вертикально волосінь, орієнтуючись по штапику. Помітьте отриману смужку за допомогою олівця. Повторіть процедуру з волосінню з другої сторони.
 12. Знизу саморізами закріпіть фіксатори.
 13. Протягніть та натягніть волосінь, і зафіксуйте фіксатором з самого низу. Зайве можна просто зрізати.
 14. Встановіть обмежувальні фіксатори на ланцюжок та оснастіть його важком.

Більш практичним варіантом є використання спеціального пружинного кронштейну, оскільки при цьому немає необхідності в пошкодженні віконного профілю. Але такий спосіб підходить лише для стулки. Пружинний кронштейн може бути пластиковим чи алюмінієвим. Він просто вішається на стулку і фіксується спеціальним ущільнювачем на пружині. На кронштейни необхідно встановити кришки або фіксатори, під які передбачені спеціальні кріплення. Далі переходьте до встановлення валу зі шторою після перевірки рівності. Встановіть обмежувальні елементи на ланцюжок. Після цього жалюзі можна вільно використовувати.

Також є моделі рулонних жалюзі, в яких волосінь не застосовується. Такі штори кріпляться ще простіше. На нижній планці штори і на рамі встановлюються непомітні магніти. Коли жалюзі опускаються, магніти з’єднуються і надійно фіксують полотно.

Ще один простий варіант монтажу рулонних жалюзі без коробу – за допомогою липкої стрічки. Даний спосіб також виключає пошкодження профілю, оскільки немає необхідності в виконанні кріпильних отворів. Такі моделі комплектуються спеціальними кріпильними компонентами, зворотна сторона яких вкрита спеціальним клейким шаром. Спочатку треба ідеально рівно прикласти жалюзі до стулки, зробивши відповідні помітки в місцях встановлення кронштейнів. Після цього слід ретельно знежирити ці місця. Далі зніміть захисну стрічку з кріпильних елементів, рівно прикладіть до помічених місць і добре притисніть для надійної фіксації.

Після приклеювання деталей з обох сторін необхідно встановити на них бічні фіксатори і безпосередньо полотно. Даний спосіб дуже зручний і дозволяє не псувати раму. Але його основний недолік – незначна міцність і довговічність. Якщо для кріплення нижньої планки цей варіант ще більш менш підходить, то для фіксації валу з полотном його неможна назвати дуже вдалим. Під власною вагою жалюзі можуть просто впасти. Більш того, з часом клейкі властивості зменшуються, тому це дуже недовговічне рішення.

Монтаж рулонних жалюзі з коробом

Основна відмінність даного різновиду рулонних штор полягає в тому, що вал з тканинним матеріалом розташований в спеціальному коробі. Також в даній модифікації передбачена наявність напрямних, якими фіксується полотно при розмотуванні.

Для встановлення даного різновиду рулонних штор необхідно виконати наступні дії:

 1. Знежирити віконні штапики спиртом або іншим підходящим засобом.
 2. Зняти зі зворотної сторони напрямної захисну стрічку, після чого надійно приклеїти її до штапика. При цьому слід проконтролювати, щоб край напрямної співпадав із зовнішнім краєм штапика. Інший край напрямної залишаємо як є, він повинен просто знаходитися у підвішеному стані. Важливо починати приклеювати з нижньої сторони і поступово рухатися в гору, так кріплення буде найбільш надійним. Прослідкуйте за тим, щоб нижній край чітко співпав з зовнішнім краєм нижнього штапика.
 3. Аналогічно приклейте другу напрямну. Для надійної фіксації придавіть деталі, поступово рухаючись по всій площині.
 4. Встановіть жалюзі. Щоб дістатися до кріпильних отворів, зніміть кришки з обох боків.
 5. Обережно заведіть полотно за напрямні, чітко вирівняйте її положення. Верхній край повинен рівно зійтися з зовнішнім краєм штапика. Проконтролюйте правильність розташування за допомогою рівня.
 6. Прикріпіть жалюзі саморізами.
 7. Встановіть бокові кришки.
 8. Опустіть полотно жалюзі та встановіть обмежувальні деталі на ланцюжок керування. Встановлення другого фіксатору необхідно виконувати, коли полотно ледь розгорнуте, щоб нижня планка ще знаходилася під коробом.
 9. Обладнайте ланцюжок важком.
 10. Прикріпіть до віконної рами фіксатор ланцюжка, в який його можна закріпити, щоб не заважав при відкриванні вікна.

Основна перевага даного способу монтажу і самої моделі жалюзі полягає в тому, що по краям вікна абсолютно відсутні просвіти. Завдяки цьому кімнату можна повністю затінити. Такий варіант встановлення є дуже вдалим, оскільки кріплення виконується лише на штапиках, тому рама не пошкоджується при фіксації кріпильних елементів.

Існує ще один вид рулонних жалюзі, в яких напрямні виконані у вигляді П-подібного профілю, всередині якого розташоване полотно. Така модель особливо актуальна для тих вікон, глибина встановлення скла в яких менше 7 мм. Відповідно й кріпляться такі штори особливим способом. Саморізи тут не застосовуються, а фіксація здійснюється за допомогою адаптивних куточків з липкою зворотною стороною.

Встановлення таких систем здійснюється наступним чином:

 1. Перш ніж монтувати напрямні, необхідно ретельно знежирити штапики та верхню частину віконного профілю.
 2. Приклейте напрямні так, щоб отвір був направлений всередину вікна. Орієнтиром має виступати нижній край нижнього штапика.
 3. Зніміть захисну стрічку з адаптивних куточків коробу жалюзі.
 4. Заведіть нижню планку в направляючі, вирівняйте короб та надійно його приклейте.
 5. Встановіть ланцюжкові фіксатори і важок.

Також існує варіант жалюзі, коли короб встановлюється знизу вікна, а полотно розкривається вгору. Такі моделі зазвичай встановлюються не так для затінення, як для того, щоб ззовні не можна було побачити, що відбувається всередині. Видима частина закривається полотном, а зверху залишається щілина для проходження сонячного світла. Такі штори також досить популярні, оскільки в багатьох ситуаціях є дуже актуальними. Кріплення таких жалюзі виконується аналогічно розглянутим вище способам, а основна відмінність полягає лише в нижньому розташуванні коробу.

А придбати будь-які моделі якісних рулонних жалюзі ви завжди можете у вітчизняного виробника компанії «Експріелтсервіс». Підприємство пропонує дуже широкий асортимент сучасних, стильних та надійних жалюзі. Можна підібрати ідеальні рішення під будь-які інтер’єри, потреби та бюджети.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *